Niektoré zo zákonov spoločnosti...

Autor: Ivan Cesnak | 1.9.2012 o 23:34 | (upravené 2.9.2012 o 15:50) Karma článku: 2,95 | Prečítané:  396x

Zákon úspechu V sociálnom systéme je individuálny úspech motivovaný a riadený spoločnosťou. Potrebou a aj povinosťou každého jednotlivca je neustále plniť ciele spoločnosti. Každý neznalý v tomto smere preberá všetky individuálne atribúty úspechu na seba.

ZÁKON ÚSPECHU
V sociálnom systéme je individuálny úspech motivovaný a riadený spoločnosťou. Potrebou a aj povinosťou každého jednotlivca je neustále plniť ciele spoločnosti. Každý neznalý v tomto smere preberá všetky individuálne atribúty úspechu na seba. Egoistické vnímanie okolia izoluje jednotlivcov od seba a robí ich neznalých v tom, ako vplývajú na spoločenský systém. Na globálnej úrovni toto vytvára rôzne spoločenské krízy v každej oblasti života.Tieto krízy pomáhajú formovať nové postrehy
v ktorých jednotlivec vníma, že úspech spoločnosti závisí aj na jeho dôležitosti.Toto zmenené vnímanie poskytuje korektnú motiváciu pre všetkých jednotlivcov, aby mohli žiť v prosperujúcej spoločnosti.

ZÁKON POTREBY PREBYTKU
Potreby ľudskej existencie možu byť naplnené len na základe prirodzených postupov.
Každý jedinec má fyzické túžby a sociálne túžby.
Fyzické túžby(telesné potreby-strava,pohyb...,vlasné ciele-príbytok,) možu byť splnené idividuálne a účelom je prežitie.Sociálne túžby(bohatstvo,spoločenské postavenie, vedomosti) možu byť splnené len prostredníctvom iných. Účelom týchto túžob je, aby prežila spoločnosť. Keď jednotlivci sebecky používajú sociálne túžby vedie to k  nekonečnému poškodzovaniu spoločnosti. Na globálnej úrovni to je cesta k sociálnej ekonomickej a politickej nerovnováhe. Jednotlivec si môže vybrať splnenie sociálnych túžob dvomi spôsobmi a to pre seba, alebo pre všetkých. Samozrejme pokiaľ si ako cieľ stanoví prosperitu celej našej spoločnosti, vytvára tým globálny prebytok tvorbou pozitívnych výsledkov na všetkých úrovniach.

Toto je zákon potreby prebytku.

ZÁKON VZÁJOMNEJ ZÁVISLOSTI
V ľudskom systéme sa túžby, myšlienky a aktivity navzájom ovplyvňujú. Tento zákon spája ľudí na všetkých úrovniach a v každej dobe. Akákoľvek interakcia je vyjadrením tohto zákona. Ak jednotlivec koná len vo svoj prospech núti to ostatých robiť to isté. Tým sa v systéme vytvárajú konflikty. Takéto konflikty sa z jednotlivcov prenášajú na spoločnosť a na globálnej úrovni majú oveľa väčšiu silu a vyvolávajú nedôveru, sociálnu degeneráciu a nepokoje. Zákon vzájomnej závislosti je konštantný, ale postoj človeka to dokáže zmeniť. Zmena postoju z vlastného záujmu na  záujem globálny vplýva na celý systém pozitívne, vytvára vňom vzájomnú harmóniu a zabezpečuje prežitie.

Toto je zákon vzájomnej závislosti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?